Sıkça Sorulan Sorular

Online Eğitim

Bilsem zeka gelişim dersleri internet üzerinden canlı eğitim verilerek yapılan interaktif bir uygulamadır.

İnternet üzerinden haftanın 3 günü canlı ders yapılmaktadır.Bilsem Online ders günlerimiz Pazartesi -Çarşamba ve Cuma günüdür.

Ders saatlerimiz 1. sınıflar 19:00- 20:00      2.3. sınıflar  20:00 -21:00 arası yapılmaktadır

Derse katılmak için blizz adlı ptoğramımızı indirmeniz gerekmektedir. İndirmek için tıklayınız. 

Derslerimize şifresiz giremezsiniz ve her dersin ayrı bir şifresi sistem tarafından site üzerinden üye olan velilere verilmektedir.Derslerimizin kayıt edilmiş videoları daha sonra site üzerinden izleyebilmeniz için 1-2 içinde sisteme eklenir.

 

 

Bilsem online derslere katılabilmek için öncelikle ödeme yaparak sisteme dahil olmalısınız.Web sitemiz üzerinden www.bilsemkitabi.com dan veya havale yaparak ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme yaptıktan sonra sitemiz www.bilsemkursu.com adresine uye olmalısınız. Üye işleminiz gerçekleştikten sonra bilgilendirme için 0 542 403 98 51 numaralı telefona arayarak ödemenizin onaylanmasını istemelisiniz. Müşteri danışmanı arkadaşımız uyeliğinizi ve ödemenizi onaylayarak sisteminizi aktif hale getirecektir.

Bilsem online dersleri telefon,tablet,laptop ve masa üstü bilgisayar üzerinden izleyebilirsiniz. Dersleri izleyebilmek için proğramı veya mobil cihazlarınıza uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.Derslerimiz internet üzerinden izlenebilmektedir.

Masa üstü bilgisayar ve Laptop lar için programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

 

Android işletim sistemli telefon ve tabletler için uygulamayı tıklayarak indirebilirsiniz. 

 

Apple ve iphone ios işletim sistemlicihazlar için uygulamayı tıklayarak indirebilirsiniz. 

Bilsem online ders şifesini alabilmeniz için öncelikle üye girişi yapmalısınız.Üye girişi sonrasında  İlk sayfada yaklaşan online yazısı altında ders şifreniz ve ders saati yazacaktır. Ders şifreleridersten 30 dk önce site üzerinde yayınlanmaktadır.Eğer üye girişinden sonra ders şifre sayfasını bulamadıysanız.menü kısmından öğrenci panaline giriş yapıyorsunuz ve derslerim menüsüne tıklayabilirsiniz.

Bilsem online ders alan öğrenciler düzenli olarak derse girdiklerinde 1 ay sonra matıksal olarak yavaş yavaş gelişim göstermeye başlayacak ve bu gelişim derslerinde de kendini göstermeye baslayacaktır. Genel olarak öğrencilere verdiğimiz muhakeme ,dikkat,hafıza ve görsel zeka gibi dersler çocuğunuzun hem bilsemi sınavını kazanmalarını hemde derslerindeki başarısını artıracaktır. Derslerimize katılan öğrencilerimiz 1 aylık dersten sonra okul derslerindeki başarıları hem öğretmenleri hemde velileri tarafından farkedilmeye başlayacaktır.

Genel olarak öğrencilerimiz %80 üzeri nde bilsemde başarı göstermektedirler

Bilsem online derslerimiz canlı ders sonrası kayıtları 1-2 gün içinde web sitemize eklenir ve istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Ders kayıtları uyeliğiniz bittikten sonra bir iki hafta sonra silinir

www.bilsemkursu.com, kişisel bilgilerinizin korunması ve ödeme sırasındaki güvenliğiniz için gerekli tüm tedbirleri almıştır. Hiç bir şekilde kredi kartı bilgileriniz firmamız tarafından alınmaz ve saklanmaz. Alışverişi bitirdiğiniz anda sistem tarafından otomatik olarak silinir. Bundan dolayı bilgilerinizi titizlikle korumanın önemi ve bilinci ile ödemelerinizin gerçekleştirilmesi aşamasında, SSL (128 bit SSL Security) güvenlik sistemi kullanılmaktadır. www.bilsemkursu.com üyelerinin özel bilgisini, hiçbir şekilde satmaz ve hiçbir nedenle başka kişilerle paylaşmaz. 
www.bilsemkursu.com, üyelerinin özel bilgisini, hiçbir şekilde satmaz ve hiçbir nedenle başka kişilerle paylaşmaz. E-posta adresleri sadece , üyelere kampanya ve tanıtım için gönderilmekte kullanılmaktadır, istenirse bu listeden çıkılabilir. E-mail ile müşteriler bu isteğini talep edebilir.

Sitemize üye olmak için girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.
Sitemiz iletişim formlarından girmiş olduğunuz tüm bilgiler, 3. parti firma veya kişilerle paylaşılmayacaktır.
Sitemiz bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir ve sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçim değiştirilebilmektedir.
Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

  • Sözel Zekâ
  • Kısa Süreli Zekâ
  • Uzun Süreli Bellek
  • Görsel Zekâ
  • İlişkilendirme
  • Matris
  • Gölge
  • Genel Kültür

Derslerimiz akşam saat 20.00’da başlamakta olup ortalama 40-45 dakika sürmektedir.

Derslerimiz her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri işlenmektedir.

Derslerimiz için aylık ücretlendirme 400₺’dir.

Resim ve müzik için videolu dersler sunmakta olup, genel yetenek için canlı eğitimler vermekteyiz.

Kitaplarımızın içeriği zekâ gelişimi için uygun olup, ASİS, K-BİL, WİSC-R zekâ testlerine uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Toplam 4 adet kitap olup, yanında 10 kesmeli puzzle verilmektedir.

IQ seviyesini yükseltirken, problem çözme yeteneği kazandır.

Bilsem Mülakat (Bireysel Değerlendirme) Genel Yetenek Kitap setimiz için 230₺’lik ücretlendirme yapılmıştır.

Resim kitap setimiz çocukların hayal gücünü ve çizim becerilerini geliştirmesini hedefleyen etkinlikler sunmaktadır. Toplam 3 adet kitaptan oluşmaktadır.

Resim Kitap setimiz için ücretlendirme 180₺’dir.

Teknookul olarak sizlere kapıda ödeme seçeneğini sunmaktayız.

Adından da anlaşılacağı gibi bireysel olarak gerçekleştirilen Genel Zihinsel Yetenek, bireysel değerlendirme sınavı Asis, K-Bil, Wisc-r zekâ testlerini barındıran şıklı ve seviye seviye atlayabildiğin bir sınav türüdür. 130 IQ ya ulaşan öğrenci ancak sınavı geçmektedir.

Görsel Sanatlar Bireysel Değerlendirme Sınavları Bilim ve Sanat Merkezlerinde 5-10 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilirken, öğrencilere kalem, resim kâğıdı, silgi ve birde kalem tıraş veriliyor. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen görsel sanat sınavlarında her bir oturum için 40 dakika zaman tanınmaktadır. Bu iki oturumda da farklı konular belirtiliyor ve bu konulara uygun resim yapmaları isteniyor.

Kriterler ve Soru Sayıları Müzik yetenek alanı bireysel değerlendirme sürecinde “Müziksel İşitme/Bellek” ve “Müziksel Farkındalık” olarak iki temel alan bulunmaktadır. Uygulamada kullanılan soru sayıları aynı olmakla beraber sorular sınıf seviyelerine göre farklı hazırlanmıştır.

Öğrenciler sınava girdiğinde kendilerine 2 adet yanlış cevap hakkı tanımlanır. Öğrenciler yanlış cevap vermeden soruları kademeli bir şekilde çözecektirler. Yanlış cevap verilmesi durumunda diğer doruları çözemeyip elenecektir. MEB

Öğrenciler sınava girdiğinde kendilerine 2 adet yanlış cevap hakkı tanımlanır. Öğrenciler yanlış cevap vermeden soruları kademeli bir şekilde çözecektirler. Yanlış cevap verilmesi durumunda diğer doruları çözemeyip elenecektir. MEB tarafından yapılan bu sınavın içerisinde kaç adet soru bulunduğu, sınav içeriği hakkında bir bilgi paylaşılmazken, öğrenciler minimum 130 IQ puanına eriştikleri zaman sınavı geçmiş sayılırlar.

Sınav içerisinde seçenekli sorular çıkabilir. (Sınav içeriği tam olarak bilinmezken A, B, C, D gibi şıklı sorular sorulabilir.)

 Sınav sonuçları resmi MEB web sayfası üzerinden açıklanmaktadır.

Birinci aşamayı geçmiş olan 1 ve 4. Sınıf aralığındaki kişiler sınava katılabilir.

1 ve 3. Sınıf aralığındaki kişiler seneye tekrar katılım sağlaya bilir.

13.06.2022- 12.08.2022 tarihleri arasında açıklanmaktadır.

19 Ağustos 2022 de meb.gov.tr adresinde duyurulacak.

Kredili Eğitim